گالوانیزه چیست

گالوانیزه چیست

محافظت از فولاد در برابر اکسیداسیون برای بسیاری از پروژه ها ضروری است. در حالی که استفاده از روکش روی در روی (که به عنوان گالوانیزه شناخته می شود) یکی از روشهای متداول برای جلوگیری از خوردگی است ، ن گالوانیزه چیست وع دیگری از مواد با نام Galvalume نیز ممکن است گزینه مناسبی باشد. اما Galvalume چیست؟

ورق سیاه اکسین اهواز ۸۰ میل

Galvalume چیست؟

Galvalume روکش متشکل از روی ، آلومینیوم و سیلیکون است که برای محافظت از فلز (در درجه اول فولاد) در برابر اکسیداسیون استفاده می شود. از آنجا که یک پوشش فلزی قربانی است که از فلز پایه محافظت می کند ، مشابه گالوانیزه است.

 

Galvalume مورد استفاده برای چیست؟

Galvalume در درجه اول برای محافظت از آلیاژهای آهن که مستعد زنگ زدگی هستند استفاده می شود. فولاد با پوشش Galvalume در مقایسه با فولاد کربن ساده قادر به مقاومت در برابر اکسیداسیون است زیرا روی و آلومینیوم از فولاد زیرین در برابر محیط محافظت می کند. روی نیز با آسودگی بیشتری نسبت به فولادی که با آن تماس دارد اکسید می شود. گالوانیزه چیست این مشابه فولاد گالوانیزه است.

 

چه تفاوتی بین گالوانیزه سازی و گالوالوم وجود دارد؟

تفاوت اصلی گالوانیزه با Galvalume در این است که گالوالوم ترکیبی از روی ، آلومینیوم و سیلیسیم است در حالی که گالوانیزه 100٪ روی است. ترکیب سه عنصر در پوشش Galvalume کمی بیش از 50٪ آلومینیوم ، کمی کمتر از 50٪ روی ، با مقادیر کمیاب سیلیکون است.

 

مزیتی که Galvalume نسبت به مواد معمولی گالوانیزه دارد این است که توانایی محافظت در آن افزایش یافته است. با گذشت زمان ، Galvalume تمایل دارد عملکرد بهتری نسبت به فولاد گالوانیزه داشته باشد ، به خصوص هنگامی که در معرض آب یا مایعات دیگری قرار دارد که می تواند روند اکسیداسیون را تسریع کند. حتی پس از چند دهه ، زنگ زدگی فولاد پوشش داده شده با Galvalume کمتر از فولاد گالوانیزه معمولی است. گالوانیزه چیستGalvalume نیز از نظر زیبایی بیشتر از مواد گالوانیزه گرم استفاده می شود. انواع طراحی تیرآهن

 

Galvalume با استفاده از فرآیند غوطه وری گرم روی ماده ای اعمال می شود. بنابراین ، یک پوشش Galvalume دارای ضخامت های مشابه مواد گالوانیزه گرم است. ضخامت فرآیند غوطه وری گرم حدود 1 میلی متر ضخامت دارد. ضخامت می تواند تا حدودی بسته به مشخصات پوشش محدوده داشته باشد. گالوانیزه چیست اگر ضخامت های پوشش یک فولاد گالوانیزه و یک فولاد گالوانیزه مساوی باشد ، فولاد Galvalume بسته به محیط مورد نظر عموماً از گالوانیزه دوام بیشتری خواهد داشت.

 

چه نوع فلز Galvalume است؟

پوشش گالوالوم معمولاً بر روی فولاد کربن اعمال می شود. با این حال ، اکثر موادی که می توانند گالوانیزه شوند نیز می توانند با Galvalume پوشانده شوند. برخی از انواع اتصالات لوله فولادی فلزات اضافی عبارتند از:

 

چه موقع از Galvalume استفاده می شود؟

یکی از محبوب ترین کاربردهای فولاد Galvalume برای روکش فلزی در فضای باز و بام است. گالوانیزه چیست از Galvalume استفاده می شود زیرا از مقاومت بالایی در برابر خوردگی در محیط های خارجی نسبت به فولاد گالوانیزه استاندارد برخوردار است. این ماده در هنگام مواجهه با برف ، یخ و باران قادر به مقاومت در برابر خوردگی است. قانون ها و بازرسی جوش

 

چه زمانی نباید از Galvalume استفاده شود؟

Galvalume نباید در محیط های قلیایی استفاده شود. آلومینیوم موجود در گالوالومه به خوبی از پس این نوع محیط ها برنمی آید ، بنابراین ممکن است فولاد گالوانیزه گزینه بهتری باشد. همچنین ، اگر Galvalume آسیب دیده باشد عملکرد خوبی ندارد. اگر پانل در معرض خراش و تورفتگی باشد ، در این صورت فولاد گالوانیزه می تواند به عنوان ماده مورد استفاده مناسب تر باشد. حتی نصب اتصال دهنده برای آسیب رساندن به پوشش Galvalume کافی است.

 

سوپرمارکت های فلزی

سوپرمارکت های فلزی بزرگترین تامین کننده فلز کم مقدار جهان با بیش از 90 فروشگاه آجر و ملات در ایالات متحده ، کانادا و انگلستان است. ما متخصص فلز هستیم و از سال 1985 خدمات و محصولات با کیفیت مشتری ارائه می دهیم. گالوانیزه چیست در سوپر مارکت های فلزی ، طیف گسترده ای از فلزات را برای انواع کاربردها تهیه می کنیم. سهام ما شامل: فولاد ضد زنگ ، فولاد آلیاژی ، فولاد گالوانیزه ، فولاد ابزار ، آلومینیوم ، برنج ، برنز و مس است. استفاده متداول از برنج

 

فولاد نورد گرم و سرد ما در طیف گسترده ای از اشکال از جمله: میله ، لوله ، ورق و صفحه در دسترس است. ما می توانیم فلزات را به مشخصات دقیق شما برش دهیم.