تیرآهن سرد چیست

 

ورق CK45 روسیه ۵۵ میل

تیرهای سرد برای خنک سازی فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شود.

 

آنها برای اولین بار در سال 1960 در مقر Shell در لندن مورد استفاده قرار گرفتند ، اما اخیراً محبوبیت یافته اند زیرا بهره وری انرژی اهمیت بیشتری یافته و خدمات ساختمان ها بهتر در مراحل اولیه فرآیند طراحی قرار گرفته اند. تیرآهن سرد چیست

کاربردهای مختلف تیرهای فولادی

 

به طور معمول ، تیرهای سرد به طور منظم در سقف یک فضا توزیع می شوند. آنها شامل آب سرد پمپ شده از طریق سیم پیچ های خنک کننده مسی متصل به باله های آلومینیوم هستند که هوا را با همرفت خنک می کنند.

 

به طور گسترده ، تیرهای سرد می توانند منفعل یا فعال باشند.

 

تیرهای منجمد منجمد

تیرهای منجمد منجمد برای ایجاد حرکت هوا از طریق پرتو به شناوری متکی هستند. هرچه هوا در فضا گرم می شود ، تا سطح سقف بالا می رود و در آنجا توسط پرتوی سرد شده خنک می شود و دوباره به فضای اشغال شده نزول می کند. این امر به فضای باز بیشتری برای گردش هوا نسبت به تیرهای سرد خنک فعال نیاز دارد و باید مراقبت شود تا از ایجاد پیش نویس جلوگیری شود. تیرآهن سرد چیست

 

 

برای تهیه تهویه ، گرمایش و در صورت نیاز کنترل رطوبت ، سیستمهای جداگانه ای لازم است. تیرهای سرد منفعل در گرم شدن م heatingثر نیستند زیرا هوای گرم به جای سقوط در فضای اشغال شده افزایش می یابد.

ساخت طویله با سازه های فلزی

تیرهای منجمد منجمد می توانند به طور معمول 300 تا 500 وات خنک کننده در هر متر خطی ارائه دهند. تیرآهن سرد چیست

 

 

تیرهای خنک فعال

تیرهای سرد و خنک فعال بخشی جدایی ناپذیر از سیستم تهویه مکانیکی ساختمان هستند. هوای “تازه” یا از طریق مجاری یا پلنوم به پرتو عرضه می شود و از طریق نازل هایی که جریان هوا را از اتاق زیر ایجاد می کنند ، به پرتو تزریق می شود. این هوای مخلوط (یا رقیق شده) با عبور از باله های پرتو سرد شده و سپس در فضای زیر تخلیه می شود.

 

تیرهای سرد خنک فعال همچنین ممکن است شامل یک سیم پیچ گرمایشی باشند تا در صورت لزوم هوای تأمین کننده گرم شود. آنها همچنین می توانند خدمات دیگری را نیز شامل شوند. پرتوهای خنک کننده چند سرویس (MSCB) یا ماژول های سرویس مجتمع (ISM) می توانند شامل روشنایی ، بلندگوها ، آب پاش ها ، کابل ها ، آشکارسازهای PIR و غیره باشند. برای اطلاعات بیشتر به ماژول خدمات یکپارچه مراجعه کنید.

 

پرتوهای خنک فعال می توانند به طور معمول 500 تا 800 وات سرمایش را در هر متر خطی تحویل دهند.

 

تیرهای سرد تابشی

پرتوهای خنک شده تابشی بر روی اصل اصلی مشابه کار می کنند ، اما باله های سرد شده در معرض دید قرار می گیرند ، بنابراین خنک کننده تابشی اضافی ایجاد می کنند. تیرهای سرد تابشی را می توان بصورت بصری در پشت صفحات سوراخ دار پنهان کرد و یا در معرض دید قرار گرفت. افزودن یک جز rad تابشی به فرآیند خنک کننده می تواند همرفت اتکا را کاهش دهد و بنابراین خطر پیش نویس را کاهش می دهد. تیرآهن سرد چیست

اثرات آب نمک بر روی فولاد ضد زنگ

 

سقف های سرد تابشی.

سقف های سرد تابشی به طور معمول شبکه ای از سیم پیچ های آب سرد را در پانل های سقفی با عایق بندی بالا در بر می گیرند. در بعضی از سیستم ها ، ممکن است لوله کشی در تخته گچ گنجانده شود ، اما از آنجا که گچ عایق است ، کارایی کمی دارد. سپس سطح سقف با اشعه و همرفت فضای اشغال شده را خنک می کند. این باعث ایجاد یکنواخت دما در کل فضا و جلوگیری از پیش نویس می شود.

 

فضای بسیار کمی برای سقفهای سرد که ممکن است با عمق فقط 100 میلی متر نصب شوند مورد نیاز است. در بعضی از سیستم ها ، کویل های خنک کننده کوچک سوراخ دار می توانند خود در سقف های گچی تعبیه شوند.

 

در مواردی که این شبکه به صورت مجموعه ای از پانل های معلق از سقف طراحی شده باشد ، ممکن است به عنوان “قایق” یا “بادبان” توصیف شود. تیرآهن سرد چیست

 

 

سقف های سرد همرفت یک تغییر در این مورد است ، که در آن شبکه لوله های آب سرد دارای پره ها هستند ، و نسبت خنک سازی حاصل از همرفت را افزایش می دهد.

5 مزیت پوشش پودری

اخیراً ، سقف های سرد شده در حال ساخت هستند که از مواد تغییر فاز استفاده می کنند. برای اطلاعات بیشتر به مواد تغییر فاز مراجعه کنید.

 

به طور معمول ، سقف های سرد باعث خنک سازی 60 تا 90 وات در هر متر مربع می شوند.

 

فواید

تیرهای سرد و سقف های سرد به طور کلی در مقایسه با سیستم های تهویه و تهویه مطبوع گرمایش معمولی (HVAC) دارای مصرف انرژی بیشتری هستند. آنها شامل قطعات متحرک کمتر (یا بدون) هستند و بنابراین ساکت هستند و به تعمیر و نگهداری کمی نیاز دارند. آنها به طور کلی از نظر فضا کارآمد هستند و به ارتفاعات طبقه پایین به کف و انعطاف پذیری طرح در زیر اجازه می دهند. تیرآهن سرد چیست

 

بتن در مقابل فولاد

در صورت طراحی صحیح ، می توانند از نظر زیبایی جلب کنند و می توانند یک محیط گرمایی بدون برف و یکنواخت ایجاد کنند.

 

با این وجود ، نصب آنها می تواند گران و پیچیده باشد ، با نیاز به فضای پیچیده و نیاز به یک ساختار پشتیبانی مستقل از هر سقف معلق.

 

آنها همچنین می توانند محدودیت هایی را برای انعطاف پذیری چیدمان فضاهایی که خدمت می کنند ، ایجاد کنند.

نحوه تمیز کردن فولاد ضد زنگ

باید اطمینان حاصل شود که درجه حرارت آب سرد باعث ایجاد تراکم نمی شود و لوله های تامین باید عایق بندی شوند. تیرهای سرد ممکن است برای فضاهایی با رطوبت بالا مناسب نباشد. تیرآهن سرد چیست