انواع اتصالات لوله فولادی

انواع اتصالات لوله فولادی

از اتصالات فلزی برای اتصال لوله های فلزی و سایر عناصر لوله کشی مانند فلنج های جوش ، شیرآلات چدن ، دریچه های برنجی ، کمک فنرهای لاستیکی ، کمک فنرهای هارمونیک و غیره استفاده می شود. انواع اتصالات لوله فولادی اتصالات فلزی بسته به نوع چیدمان انتهای اتصال و آلیاژ ساخته شده از آنها به چندین دسته کلی تقسیم می شوند.

ورق سیاه ۵ میل فولادمبارکه

1- اتصالات Mannesmann: این نوع اتصالات فلزی جوش داده می شود و از لوله های منگنز و جوش داده شده استفاده می شود ، آلیاژهای مطابق استاندارد ASTM A234 WPB استاندارد و اندازه های استاندارد مطابق ASME B16.9 از جوشکاری در فرآیند تولید استفاده نمی کنند. اتصالات مانیسمن برای سیستم های دما و فشار بالا مناسب است. اتصالات مانیسمن در ضخامت های مختلف از جمله اتصالات مانیسمن در دسته 40 ، SGP و STD در وب سایت محصول لوله موجود است.

2- اتصالات جوش داده شده سیاه: مانند اتصالات مانسمان ، این نوع اتصالات فلزی برای جوشکاری استفاده می شود ، تفاوت بین اتصالات مانیسمان در فرایند تولید نهفته است. انواع اتصالات لوله فولادی و توری این اتصالات به روش قالب ساخته می شوند و با جوشکاری بدن ساخته می شوند که فشار کمتری دارند و نسبت به اتصالات مانسمان مقاومت بیشتری در برابر دما دارند.

لیست قیمت اتصالات درز پایین تر از اتصالات مانیسمن و ورش های تولید میلگرد است.

3- اتصال دندان گالوانیزه: این نوع اتصال بصورت رشته ای می باشد و اتصال لوله ای گالوانیزه است سطح این اتصال گالوانیزه است ، برای مناطقی با رطوبت بالا و پتانسیل برای زنگ زدگی و خوردگی مناسب است. بلند قد. اتصالات گالوانیزه از برندهای برزیل ، Makina و George Fisher در وب سایت محصولات لوله ما موجود است.

4- اتصالات فشار قوی: این نوع اتصالات فلزی دارای دو نوع چرخ دنده و شیرآلات آرام است. انواع دنده ها نسبت به چرخ دنده های گالوانیزه در برابر فشار و درجه حرارت بسیار بالاتر مقاومت می کنند. انواع اتصالات لوله فولادی  آلیاژ این اتصالات فلزی مطابق با استاندارد و اندازه ASTM A105 مطابق با ASME B16.11 است.

معرفی اتصالات استیل گالوانیزه

در این مقاله سعی خواهیم کرد انواع لوله ها و اتصالات را ارائه دهیم. انواع لوله های مورد استفاده در صنعت شامل لوله های فولادی ، مس و پلیمر است. اتصالات هر یک از این لوله ها متفاوت است و در زیر توضیح داده می شود. لوله گالوانیزه در واقع همان لوله فولادی جوش داده شده (رنگ سیاه) است ، پس از ساخت و ساز ، دیواره های داخلی و خارجی با آلیاژ روی پوشش داده می شوند تا از مواد خورنده محافظت کنند. لوله های گالوانیزه در نقطه ای از 6 متر فروخته می شوند ، اتصال معمولاً به صورت روبان است و برای اتصالات نباید از آنها استفاده کرد. این لوله ها در سیستم های آب گرم و سرد استفاده می شوند. انواع اتصالات لوله فولادی

لوله های فولادی گالوانیزه باید مطابق یکی از معتبرترین استانداردهای بین المللی تولید شود. کدهای ملی ساختمان ایران نیز فقط لوله های ساخته شده را طبق یکی از بدنه های استاندارد تأیید می کند. این موسسات عبارتند از:

موسسه استاندارد و صنعت ایران ISIRI

به عنوان مثال ، در استاندارد BS ، لوله های فولادی در سه وزن ساخته می شوند: سبک ، متوسط ​​و سنگین. فقط مشخصات لوله های متوسط ​​و متوسط ​​بر اساس این استاندارد در جدول آورده شده است. انواع اتصالات لوله فولادی استفاده از لوله های سبک برای لوله های آب در ساختمان ها مجاز نیست. مقدار روی مورد استفاده برای گالوانیزه کردن سطوح داخلی و خارجی لوله حداقل باید 500 گرم در هر متر مربع باشد و این مقدار 70 میکرون ضخامت دارد.