محاسبه قیمت ورق st52

قیمت ورق st52

فولاد از محصولات آلیاژهای مهم آهن است و انواع فولاد بر اساس ترکیب شیمیایی و خصوصیات مکانیکی و شیمیایی خاصی که دارند در انواع گروه ها و دسته ها تقسیم می‌شوند یکی از انواع فولادها دسته فولادهای آلیاژی کم کربن است این فولادها دارای کربن کمتر از 0.25% هستند خصوصیت مهم این دسته نرم بودن آن‌ها است زیرا هر چه کربن فولاد کمتر باشد نرم‌تر و جوش پذیرتر است. یک دسته فولاد مهم و پرکاربرد وجود دارد که به دسته فولادهای آلیاژی کم کربن ساختاری یا ساختمانی معروف هستند که از فولاد ST33 شروع می شوند و به فولاد ST52 ختم می گردند. در این دسته ST52 بیشترین مقدار کربن سخت ترین و مستحکم ترین آن‌ها است. در این نوشته می خواهیم در مورد قیمت ورق ST52 که یکی از انواع محصولات پرکاربرد در صنایع صحبت کنیم و نکات مهمی در مورد خرید ورق درولادی در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.

انواع ورق گرم

برقی گرم نوعی ورق فولادی است که از طریق نوردکاری گرم ساخته می‌شود ST52 ورقی گرم محسوب می‌شود یعنی در کارخانه فولاد در شکل‌های شمس تختال اسلب شمشال و امثال این‌ها وارد کوره شده در دمای بالا حرارت داده می‌شود و سپس با غلتک های مختلف عمودی و افقی نورد کاری می شود تا به شکل مورد نظر تبدیل شود. کاری گرم کردن فولاد و نورد کاری آن آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا ورق در ابعاد و ضخامت های استاندارد مورد نظر ساخته شود. سپس ورق تولید شده را در طول های مختلف برش داده یا به صورت و از خط تولید خارج می کنند تا به آرامی سرد شود. ورق فولادی ST52 پس از خروج از خط تولید به خاطر ویژگی‌هایی که دارد ظاهر کثیف پوسته پوسته شده روغنی و کدر آن باعث می‌شود تا به نام ورق سیاه شناخته شود. ورق ST37 نیز به همین روش ساخته می‌شود و در صنعت به نام ورق سیاه معمولی یا ورق آهن شناخته می شود. از آنجایی که ST52 هم در کاربردهای ساختمانی و هم در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و آن ورق سیاه صنعتی نیز می گویند. معمولاً ورق سیاه را برای تمیز کردن صیقلی کردن و براق کردن اسید شویی می کنند.

قیمت ورق فولادی ST52 با قیمت ورق اسید شویی با هم متفاوت است.

قیمت ورق st52

ویژگی های ورق ST52 آهن رسان

برای شناخت بهترین نوع ورق بهتر است تا در مورد خواص مکانیکی شیمیایی و فیزیکی و دیگر موارد آن صحبت کنیم ابتدا به سراغ خصوصیات شیمیایی آن می‌رویم که مهم ترین عامل در تعیین خواص مکانیکی و کاربردهای ورق است گفتیم که فولاد در انواع و آلیاژهای مختلف ساخته می‌شود که در میزان و نوع عناصر شیمیایی ترکیب دهنده با هم تفاوت دارند به عنوان مثال فولاد کربنی ساده با فولاد ضد زنگ در میزان عناصری مثل کروم و نیکل با هم تفاوت‌های اساسی دارند. ترکیب شیمیایی ورق ST52 بر اساس فولاد آن دارای عناصر زیر می‌باشد.

عنصر فسفر به مقدار 0.45%

این عنصر باعث افزایش خاصیت ماشین‌کاری براده برداری و استحکام حالت گرم فولاد می شود. عنصر گوگرد به مقدار 0.045% این عنصر باعث افزایش قابلیت ماشین‌کاری می شود ولی بر استحکام کششی تأثیری ندارد. عنصر سیلیسیوم به مقدار 0.55% که مهم‌ترین عنصر برای افزایش استحکام تسلیم و خاصیت ارتجاعی فولاد است. عنصر منگنز به مقدار 1.60% که باعث افزایش سختی نقطه تسلیم افزایش سختی پذیری و استحکام نهایی فولاد می‌شود. عنصر کربن در این فولاد به مقدار 0.24% است و این مقدار کم باعث شده تا قابلیت جوشکاری و ماشین‌کاری بالا برود. عناصر دیگری مثل تیتانیوم حدود 0.03%, نیوبیوم حدود 0.03% و عنصر وانادیوم کمتر از 0.05% نیز در این ترکیب شیمیایی وجود دارند لازم است خاطرنشان کنیم که آهن فلز پایه در این فولاد و تمام فولاد ها می باشد.

با انواع عناصر تشکیل دهنده ترکیب شیمیایی ورق ST52 آشنا شدید خواص مکانیکی این ورق شامل در موارد زیر می باشد که برای صنعتگران بسیار اهمیت دارد.

چگالی پایین ورق ST52 در حد ۸ گرم بر سانتی متر مکعب باعث شده تا برای کاربرد های ساختمانی و کم کردن وزن ساختمان و پایین آوردن هزینه های ساخت مورد توجه قرار بگیرد. میزان تنش تسلیم در این فولاد برابر است با ۳۵۵ نیوتن بر میلی‌متر مربع و میزان مقاومت کششی آن برابر است با ۴۹۰ تا ۶۳۲ برای میلی متر مربع. درصد ازدیاد طول این ورق ۲۲ دمای سخت شدن و تمپرینگ آن ۸۶۰ تا ۸۹۰ و دمای فورجینگ برابر است با ۷۵۰ تا ۱۰۵۰ درجه سانتی گراد همچنین ضریب الاستیسیته ۲۱۰۰۰۰ نیوتن بر میلی‌متر مربع می باشد.

قیمت ورق st52

خرید ورق ST52  آهن رسان به نرخ کف بازار

اخیراً شاهد نوسانات قیمت در بازار آهن آلات دیده ایم این نوسانات ناشی از عوامل مختلفی است که برخی از آن‌ها به قرار زیر است.تغییر در قیمت نفت دلار ارز خارجی قیمت مواد اولیه آهن اسفنجی گندله سنگ آهن قراضه آهن هزینه حمل و نقل میزان تقاضا در بازار شرایط آب و هوایی و جنگی شرایط سیاسی مهم منطقه و جهان و بسیاری از موارد دیگر.

ورق صنعتی

قیمت ورق 50 گالوانیزه در وب سایت آهن رسان به نشانی www.ahanresan.ir قیمت ورق گیلان قطعات قیمت ورق اکسین st37 قیمت پلیت قیمت ورق کاشان قیمت ورق کرکره ۶۰ قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان محاسبه آنلاین در کانال تلگرامی آهن رسان وزن ورق استیل قیمت هر کیلو ورق گالوانیزه قیمت ورق گالوانیزه قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه وزن ورق گالوانیزه محاسبه گر وزن ورق مشخصات ورق st52 قیمت ورق سیاه 1.5 میل محاسبه آنلاین وزن ورق گالوانیزه آهن رسان قیمت ورق st52 وارداتی محاسبه آنلاین وزن ورق آهن محاسبه آنلاین ورق آهن رسان وزن ورق سیاه محاسبه گر وزن ورق محاسبه وزن ورق استیل وزن ورق رنگی محاسبه وزن ورق آهن قیمت ورق روغنی آهن قیمت ورق کاشان قیمت ورق اکسین st37 قیمت ورق 50 گالوانیزه قیمت ورق گیلان قطعات ورق مشکی قیمت ورق گرم فولاد مبارکه قیمت ورق کاویان در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.

ورق

اما قیمت ورق ST52 بر اساس وزن ابعاد ضخامت کارخانه سازنده استاندارد ساخت و ویژگی های آن تعیین می شود هنگام خرید ورق ST52 باید حتماً از استاندارد بودن و داشتن کیفیت مناسب آن اطمینان حاصل نمود برای این مورد حتماً تست التراسونیک باید همراه محصول باشد این تست با علامت UT مشخص می‌شود. تست التراسونیک برای ورق ST52 با ضخامت بالای ۵۰ ضروریست از طریق این تست مشکلات سطحی و زیر سطحی و مشخص می‌شود. مثلاً اگر ورق فولادی ST52 دارای مشکلاتی مثل تورق حفره فرورفتگی پوسته پوسته شدن خلل و فرج پیوستگی ناقص ترک خوردگی و امثال این‌ها باشد در تست التراسونیک مشخص می‌شود و مصرف کننده و خریداران می‌توانند از کیفیت و اصالت کالا مطمئن شوند. نرمالیزه کردن فولاد یا ورق فولادی یکی از انواع عملیات حرارتی است که به منظور افزایش کیفیت ورق انجام می گیرد. معمولاً پس از عملیات جوشکاری کیفیت و ویژگی‌های ورق تحت تأثیر قرار می گیرد و کم می شود بنابراین یک سری عملیات حرارتی بر روی ورق انجام می‌شود تا کیفیت آن به حد قابل قبول و نرمال برسد. ورق فولادی ST52 که نرمالیزه شده باشد با علامت N در مقابل نام آن مشخص می‌شود به صورت زیر ST52-3N یعنی این ورق فولادی درجه ۳ و نرمالیزه شده است.