روش های تولید میلگرد

روش های تولید میلگرد

تولید آرماتور با روش نورد پروفیل ها ، ورق ها ، میله ها ، زاویه ها و بلوک ها معمولاً به عنوان محصولات نیمه تمام شناخته می شوند. روش های تولید میلگرد. روشهای مختلفی برای تهیه محصولات نیمه تمام مانند نورد ، فشار دادن ، کشیدن و فورج وجود دارد. در تمام این روشها ، قبل از امکان کار بیشتر ، ابتدا باید فولاد مذاب به بلوک تبدیل شود. دو راه برای انجام این کار وجود دارد.

ورق سیاه ۳میل فولاد مبارکه

الف) تهیه بلوک فرم

در این روش ابتدا فولاد مذاب در ظرف مخصوصی به نام ملاقه ریخته می شود و سپس درون قالب به نام مکعب ریخته می شود.

ب) آماده سازی بلوک به روش ریخته گری مداوم

در این روش ، فلز مذاب از طریق یک ملاقه به دستگاه منتقل می شود. فولاد مذاب ابتدا در یک جداکننده ریخته می شود و سپس در ابتدای خط تولید بلوک در ظرفی به نام فریزر قرار می گیرد. روش های تولید میلگرد  این کشتی از مس ساخته شده و به طور مداوم با آب سرد می شود. هنگامی که فلز مذاب در انتهای فریزر سخت می شود ، توپ از بین می رود و تحت فشار وزن خود ، فلز یخ زده به سمت نوری در زیر آن هدایت می شود و فرو می ریزد.

در همان زمان ، فولاد مذاب به طور مداوم اضافه می شود. آهنگ متحرک دارای تهویه هوا برای خنک کردن فلز منجمد است. پس از این مرحله و تشکیل فولاد ، برش هایی وجود دارند که می توانند به صورت قیچی یا با گاز اکسیاستیلن بریده شوند.

دستگاه در کارخانه:

1- اجاق گاز از پیش گرم شده: بلوک پخت

  1. اجاق گاز غلتکی: حرکت بلوک نورد به سمت قایق سوار

3- قایق کاری: برای کاهش اندازه شمش و افزایش طول آن

4- رولینگ نورد: انتقال مواد به پهلو

5- قیچی

6 پایه: با موتور دنده ، فرمان ، غلطک مونتاژ و راهنماهای ورودی و خروجی

7- قیچی: تقویت را به طول معینی برش دهید

 

8- شانه بسته بندی: برای سرمایش و آماده سازی برای بسته بندی

فناوری QS

فن آوری جوشکاری و خود جوشکاری (QST) به عنوان عملیاتی عمومی برای دستگاه های تلفن همراه اختراع شده در دهه 70 و 80 به عنوان نتیجه تقاضای مهندس عمران برای تقویت دنده استفاده می شود که به عنوان تقویت کننده بتن استفاده می شود. روش های تولید میلگرد با استفاده از این روش ، اتصالات ساختمانی به حداقل مقاومت 500 نیوتن متر در متر مربع می رسند. پیشرفت موفق روش QST در تولید اتصالات ساختمانی مزایای زیر را برای مهندسان عمران به ارمغان آورده است:

این فناوری به مهندسان عمران اجازه داده است تا پروژه های خود را با هزینه کمتری انجام دهند.

اتصالات روبان با نقطه عملکرد حدود 500 نیوتن در هر متر مربع یا بیشتر محدودیت های بیشتری در تقویت استرس خاص دارند. روش های تولید میلگرد  افزایش غلظت کربن و منگنز می تواند نقطه ضعف فولاد را افزایش دهد ، اما این افزایش کربن می تواند منجر به نقص هایی از قبیل جوشکاری ضعیف شود و باعث شود اتصالات مورد استفاده به عنوان اتصالات نامناسب باشد.

 

بتن آرمه یکی از پرکاربردترین سیستمهای ساختاری در جهان است و در سالهای اخیر ما شاهد بودیم که این سازه ها در سکوهای پدیده ای که پروژه های زیربنایی در چندین کشور در آن اجرا می شوند ، مورد استفاده قرار می گیرند. روش های تولید میلگرد ایمنی و قابلیت اطمینان این سازه ها مهمترین ویژگی است و این جنبه استفاده از اتصالات دنده ایمن یکی از پیش نیازهای اساسی است که باید در هر فناوری مورد استفاده ، شرایط خاص را برآورده کند.