قیمت میلگرد در بازار آهن

میلگرد همان میله ای است که شما در پروژه های ساختمانی می بینید که در پی سازی استفاده شده و به صورت شاخه شاخه در میان بتن دیده می شود. شبکه های میلگردی برای تقویت و بهبود ویژگی مقاومت کششی بتن تعبیه می شوند و با نام آرماتور شناخته می شوند. میلگرد انواع مختلفی دارد و به شکل های گوناگون ساخته می شود. از آنجایی که قیمت میلگرد یک فاکتور مهم در هزینه تمام شده ساخت و ساز است، مهندسین و پیمانکارانی که در صنعت ساخت و ساز فعالیت دارند به دنبال محصولاتی با کیفت متناسب با پروژه و قیمت مناسب هستند.

قیمت امروز میلگرد در بازار آهن رسان

قیمت میلگرد، آهن، لوله، انواع ورق فولادی و فلزی، مقاطعی مثل نبشی و ناودانی روزانه در بازار آهن آلات ممکن است دچار تغییر و نوسان باشد. این امر به دلایل مختلف رخ می دهد. دلایلی مثل نوسان در نرخ ارز، قیمت طلا، نفت، قیمت آهن قراضه، قیمت مواد اولیه، وضعیت و شرایط سیاسی و منطقه ای، قیمت حامل های انرژی و بسیاری از موارد دیگر که شاید ساده و کم اهمیت به نظر برسند.

قیمت میلگرد

با این وجود برای خرید میلگرد می توانید قیمت مناسبی از نرخ کارخانه تا نرخ وارداتی پیدا کنید. میلگرد در انواع مختلف تولید می شود و به خاطر وجود تفاوت هایی در ویژگی ها، قیمت آن نیز متفاوت است. تأمین کنندگان آهن، آهن فروشان و تولید کنندگان آهن آلات نقش مهمی در تعیین قیمت ها و مدیریت بازار دارند. البته میزان تقاضا که از طرف مصرف کننده مشخص می شود نیز تأثیر بسیار مهمی در قیمت میلگرد دارد.درهرصورت بر اساس سایز، کارخانه سازنده و حجم مورد تقاضا، هزینه متفاوتی بابت خرید میلگرد باید بپردازید.

انواع میلگرد در ایران

در ایران تقریباً تمام انواع میلگرد مورد نیاز صنایع تولید می شود و یا در مواردی بسیار ناچیز از طریق واردات تأمین می گردد. میلگرد معمولاً به عنوان عضوی مهم در جهت تقویت مقاومت کششی بتن در ساخت و ساز استفاده می شود. میلگردها را به صورت شبکه ای و به هم پیوسته در ساخت فونداسیون ساختمان ها، پل ها، سازه های بزرگ و کوچک، برای مقاوم سازی دیوارها، ستون ها و سقف ساختمان ها به همراه بتن مورد استفاده قرار می دهند.بتن به تنهایی مقاومت کمی در برابر کشش و خمش دارد. وقتی نیروهای کششی و خمشی به بتن وارد می شود باعث ترک خوردن بتن و در نهایت از هم پاشیدن آن می شود. این اتفاق به تخریب سازه می انجامد و خسارت های مالی و جانی زیادی را عامل می شود. مهندسین برای برطرف کردن این مشکل میلگردهای فولادی را با نظم و فاصله مشخص و استاندارد درون بتن قرار دادند تا با ایجاد چسبندگی میان بتن و میله های فولادی، کمبود مقاومت کششی بتن برطرف گردد. همانطور که می دانید فولاد و میلگردهای فولادی دارای مقاومت کششی و خمشی بیشتری نسبت به بتن هستند.

انواع میلگردها از نظر شکل و ظاهر آهن رسان

میلگردهای ساده که دارای سطحی صاف هستند و به آن‌ها میلگرد نرم می گویند.
میلگردهای آجدار که دارای برجستگی هایی در سطح خود هستند و بر اساس نوع آج به سه دسته تقسیم می شوند.

انواع میلگردها از نظر روش ساخت و جنس

میلگرد معمولاً از فولاد ساخته می شود. فولاد کربنی رایج ترین نوع فولاد برای ساخت میلگرد است. این فولاد دارای انعطاف پذیری، نرمی، جوش‌پذیری و خصوصیات مکانیکی خوبی است اما در برابر رطوبت و اکسیژن دچار خوردگی و زنگ زدگی می شود. درصورتی که میلگردهای فولاد کربنی را برای مسلح کردن و تقویت کردن بتن استفاده کنند، پس از مدتی میل‌گردها دچار خوردگی. فرسایش شده و ترک خوردگی بتن را در پی خواهند داشت. می دانید که ترک خوردن بتن نیز مستقیماً منجر به تخریب سازه می شود.

قیمت میلگرد
بنابراین مهندسین به فکر ساخت میلگردهای ضد زنگ افتادند. روش های زیادی برای ایجاد مقاومت به خوردگی در میلگرد فولادی وجود دارد. در روش اول که رایج تر است یک لایه پوششی بر روی سطح میلگرد ایجاد می کنند تا آن را در برابر خوردگی و زنگ زدگی حفظ کنند. از جمله پوشش هایی که برای محافظت از فولاد (مقاطع فولادی) به کار می روند می توان به پوشش پودری، رنگ، زین و اپوکسی اشاره کرد. در روش دیگر که معمولاً هزینه بالاتری دارد، به جای ایجاد لایه محافظ، تغییراتی در ترکیب شیمیایی (جنس میلگرد) آن می دهند تا نه تنها لایه بیرونی بلکه تمام قسمت های میلگرد در برابر عوامل خورنده میل اکسیژن، رطوبت، مواد شیمیایی و اسیدی مقاوم شوند. آلیاژ فولاد ضد زنگ مثالی از این مورد است. این فولاد در برابر خوردگی مقاوم، دارای استحکام و سختی بالایی است و خصوصیات مکانیکی و شیمیایی بسیار خوبی دارد که به واسط افزودن عناصر مختلف به آلیاژ آن است.

روش دیگری نیز برای تولید میلگردهای ضد زنگ وجود دارد. ساخت میلگرد با مواد و فلزاتی مثل آلومینیوم، فایبرگلاس و مواد پلیمری و کامپوزیت به تولید میلگردهایی می انجامد که دارای ویژگی های خوبی مثل میزان مقاومت و استحکام بالا و مقاومت بالا در برابر خوردگی مواد شیمیایی، رطوبت و غیره هستند.

میله فولادی

قیمت میلگرد۱۶در وب سایت آهن رسان  به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir قیمت میلگرد اصفهان 14 قیمت میلگرد ۸ بناب قیمت میلگرد ۱۶ میانه قیمت میلگرد ۱۴امروز در وب سایت آهن رسان بارگذاری شده است.  قیمت میلگرد ابهر کانال قیمت لحظه ای میلگرد قیمت میلگرد بناب قیمت روز میلگرد در بازار قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد بناب قیمت پروفیل قیمت میلگرد ۱۶ میانه آهن قیمت میلگرد ذوب آهن به روز قیمت میلگرد اهواز قیمت روز میلگرد در بازار قیمت میلگرد اصفهان امروز قیمت میلگرد اصفهان درب کارخانه با برند آهن رسان  قیمت میلگرد ۱۶ قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد بناب قیمت میلگرد اهواز قیمت میلگرد ابهر  قیمت میلگرد سایز 8 قیمت میلگرد اصفهان قیمت روز میلگرد در بازار قیمت میلگرد ۱۶ قیمت میلگرد بناب قیمت میلگرد اصفهان 14 قیمت میلگرد ۸ بناب قیمت میلگرد اصفهان در وب سایت آهن رسان درب کارخانه قیمت آهن اهواز قیمت آهن کیلویی آهن  رسان قیمت آهن ۱۴ اصفهان قیمت قوطی آهن قیمت میلگرد بناب قیمت آهن اصفهان قیمت میلگرد سایز 8  قیمت میلگرد در تنکابن قیمت آهن کیلویی آهن آنلاین قیمت روز آهن در بیرجند قیمت میلگرد بیرجند قیمت آهن در مریوان قیمت آهن قم آهن تهران موجود می باشد.

خرید میلگرد از کارخانه

خرید میلگرد در بازار آهن آلات از کارخانه های مختلف با قیمت متفاوت همراه است. کارخانه های تولید کننده میلگرد استانداردهای خاصی را برای تولید دارند. به عنوان مثال کارخانه ذوب آهن اصفهان میلگردهای تا سایز 32 میلی متر تولید می کند که طبق استانداردهای اروپایی، آلمان و امریکا است. این در حالی است که کارخانه فولاد نیشابور میلگردهای با سایز بزرگ‌تر تا 50 میلی متر را نیز تولید می کند. هر کارخانه مشخصه و علامت خاصی برای محصولات خود دارد تا سودجویان امکان جا زدن میلگردهای تقلبی را نداشته باشند. علامت و مشخصه اختصاری هر کارخانه بر روی محصول فولادی به صورت برجسته حک می شود و علاوه بر آن یک پلاک حاوی اطلاعاتی در مورد محصول به همراه محصول در بسته بندی قرار می گیرد. سایز میلگرد بر اساس قطر آن تعیین می شود. سایز 8 به معنی این است که قطر میلگرد 8 میلی متر است. میلگردهایی که قطر کمتری دارند قابلیت بسته بندی به صورت کویل را نیز دارند. معمولاً میلگردهایی با سایز کمتر از 15 میلی متر را می توان به صورت کویل در بازار پیدا کرد.