قیمت پروفیل

امروزه ساخت و ساز از سری کارهایی است که رونق بسیار چشمگیری داشته است به همین دلیل بیشتر افراد به سمت آن سوق پیدا کرده‌اند. از این رو این حجم از ساخت و سازها نیاز به مصالح ساختمانی متفاوتی دارد که یکی از پرکاربردترین آن‌ها پروفیل است. کاربرد Profile تنها در ساخت و ساز خلاصه نمی‌شود و در صنایع دیگر نیز کاربرد دارد. همراه ما باشید تا در ادامه توضیح کامل و جامع تری در مورد این محصول پرکاربرد در اختیارتان قرار دهیم.

معرفی پروفیل‌ آهن رسان

اگر بخواهیم به صورت ساده تعریفی در مورد (profile) داشته باشیم باید بگوییم این محصول زمانی استفاده می‌شود که قصد داشته باشید مقطعی را در راستای معین ثابت نگه دارید حال این مقطع می‌تواند در قسمت‌های مختلف مانند پنجره، درب، لوله‌های آب و قسمت‌ها ی دیگر باشد. این محصول به دو نوع مختلف تقسیم می‌شوند که در زیر به آنها اشاره کرده ایم.

قیمت پروفیل

Profile باز چیست و چه کاربردی دارد

این محصول را بیشتر در ساخت تسمه،‌ها ش، میلگرد، تیرآهن و مواردی از این دست استفاده می‌شود و دلیل استفاده از آن این است که می‌توان به راحتی آن را به ابعاد و ضخامت مورد نظر رساند. جالب است بدانید این نوع از محصول به تنهایی شامل چند نوع دیگر است که رایج ترین آن‌ها پروفیل باز با سطح مقطع z است. بیشترین استفاده از پروفیل‌های z در مکان‌های بزرگ مانند پارکینگ ماشین، سالن‌های ورزشی و مکان‌های دیگر با مساحت زیاد است.

Profile بسته چیست و در چه مواردی از آن استفاده می‌شود؟

نوع دیگری از این محصول به Profile بسته معروف هستند که به نسبت مدل باز کمتر استفاده می‌شود. بیشتر کاربرد این مدل در قسمت‌ها یی با سطح مقطع کم مانند درب و پنجره‌های است.

عوامل تاثیرگذار در قیمت گذاری پروفیل‌ها

Profile ظاهر بسیار ساده‌ای دارد و افراد در نگاه اول تصور می‌کنند که قیمت بسیار کمی‌ دارد اما به دلیل اینکه این محصول جزو محصولات اصلی، مهم و عمده در یک قطعه صنعتی و یا سازه ساختمانی است معمولا قیمت نسبتا بالایی دارد. جالب است بدانید هر چه قیمت این محصول بیشتر باشد ارزش واقعی ساختمان افزایش پیدا می‌کند. از این رو وظیفه هر کارفرمایی است که در زمان انتخاب و خرید این محصول دقت لازم را داشته باشد. در غیر اینصورت اگر در زمان خرید به سادگی از کنار این موضوع بگذرید باید در آینده‌ای نزدیک منتظر ضررهای هنگفتی باشید. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از انتخاب و خرید با افرادی که به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعال هستند مشورت نمایید.

Profile‌ها مانند هر محصول دیگری هستند که عوامل مختلفی در تعیین قیمت آ‌‌ن‌ها موثر است. ابعاد، ضخامت، سایز، میزان کیفیت، نوع و موارد دیگری از این دست می‌توان در قیمت این محصول تاثیر گذار باشد. البته نوسانات ارزی که در حال حاضر بازار حکمفرما است شرایط را برای ثابت نگه داشتن قیمت‌های کمی‌سخت کرده است.

انواع مختلف این محصول

بهترین راهکار قبل از خرید هر محصولی این است که با آن محصول آشنایی کامل پیدا کند و سپس بهترین آن‌ها را با توجه به نیاز خود خریداری نمایید. profile نیز از این قانون مستثنا نیست و بهتر است قبل از خرید این محصول با انواع مختلف آن آشنا شوید تا بهترین و مناسب ترین آن‌ها را متناسب با نیاز خود خریداری نمایید. در زیر برای انتخاب راحت‌تر شما انواع مختلف این محصول را معرفی کرده ایم

پروفیل‌های ساختمانی چیست؟

بهتر است بدانید بیشترین استفاده از profile در ساختمان سازی است که حال می‌تواند در قسمت‌های مختلف مانند درب و پنجره و یا نرده‌های فلزی در ساختمان‌هایی با مساحت کم و یا در مساحت‌های زیاد برای ستون‌های فلزی و حتی اسکلت‌های اصلی ساختمان استفاده شود.

پروفیل‌های صنعتی چیست؟

کاربرد این محصول تنها در حوزه ساختمان سازی محدود نمی‌شود و در صنایع مختلف مانند اتومبیل سازی، نظامی ‌و مواردی از این دست  برای تولید قطعات مکانیکی و الکتریکی استفاده می‌شود. البته برای استفاده از این محصول در هر کدام از تولیدات یاد شده باید از دانش مخصوصی برخوردار باشند زیرا ساختار کلی این محصولات با نوع ساختمانی آن‌ها کاملا متفاوت است.

پروفیل‌های کامپوزیتی آهن رسان چیست؟

کامپوزیت‌های یا مواد مرکب از مواد اولیه‌ای هستند که این روز‌های در صنایع مختلفی استفاده می‌شود. با توجه به ساختاری که این مواد دارد می‌توان از آنها در صنایع ساختمان سازی در مناطقی که بارندگی زیاد است و احتمال زنگ زدگی و خوردگی بیش از مناطق دیگر است استفاده شود. از مزایای این محصول می‌توان علاوه بر مقاوم بودن در برابر رطوبت به افزایش طول عمر ساختمان و همچنین سبک بودن آن اشاره نمود. همچنین ویژگی غیر کشسانی بودن کامپوزیت‌های باعث می‌شود که ساختمان در برابر ارتعاشات عملکرد مناسب‌تری داشته باشد. لازم به ذکر است که علاوه بر کاربرد عمده این محصول در صنعت ساختمان سازی در ساخت پل‌ها و اسکله‌هایی که در نزدیکی دریا احتمال خوردگی و زنگ زدگی دارد نیز اشاره کرد.

پروفیل‌های گالوانیزه چیست؟

گالوانیزه از نام‌های آشنایی است که تا به حال احتمالا به گوشتان خورده است اما با عملکرد آن آشنایی نداشته باشد. در واقع این محصول همان آهن است با این تفاوت که بر روی آن روکشی از جنس روی قرار گرفته است. اصلی ترین ویژگی این محصول این است که اگر به هر دلیل شکسته شود سطح آن زنگ نمی‌زند. با توجه به ویژگی‌های خاص و ویژه گالوانیزه از آن در پنجره‌های یو پی وی سی استفاده می‌شود زیرا احتمال هرز شدن  پیچ‌های و یا افتادگی بازشو پنجره‌های بسیار کم است.

نیم رخ

قیمت پروفیل سبک درب و پنجره  در وب سایت آهن رسان به نشانی  www.ahanresan.irوزن و قیمت پروفیل قیمت پروفیل ساختمانی کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل 20*20 قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل یزد قیمت پروفیل کنگره قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل 20*20  در تلگرام آهن رسان کانال قیمت پروفیل قیمت روز پروفیل ساوه قیمت پروفیل و نبشی قیمت پروفیل اصفهان قیمت پروفیل در و پنجره قیمت پروفیل علویجه  کانال قیمت پروفیل قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل پرشین نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت میلگرد در چابهار قیمت پروفیل اصفهان  در کانال قیمت گذاری آهن رسان  قیمت قوطی آهن قیمت پروفیل آهن قیمت آهن کیلویی قیمت روز آهن در بیرجند قیمت تناژ آهن قیمت آهن در مریوان قیمت آهن صنعتی قیمت پروفیل در قم قیمت آهن معمولی قیمت پروفیل سبک قیمت پروفیل آهن رسان قیمت پروفیل اصفهان در کانال اینستاگرام آهن رسان  قیمت پروفیل جباری اصفهان قیمت قوطی 40*80 امروز کانال قیمت پروفیل نمودار قیمت پروفیل آهن قیمت پروفیل و نبشی در وب سایت آهن رسان  موجود می باشد.

 

قیمت پروفیل

گاهی به دلیل مقاومت بالای گالوانیزه در ارتفاعات و شرایط جوی ناپایدار افراد احساس می‌کنند که باید از این پنجره‌های در مناطق خاص استفاده نمایند، این در حالی است که هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از این پنجره‌ها وجود ندارد. از این رو علاوه بر استفاده از این محصول در ساختمان با تعداد طبقه کم می‌توان از آن‌ها در برج‌های بلند که در ارتفاعات قرار دارند استفاده کرد و نگرانی بری فشار هوا و آسیب‌های احتمالی نداشته باشند. البته باید این نکته را مد نظر داشته باشید که هر چه احتمال میزان فشار وارده شده بیشتر باشد باید از پنجره‌هایی با ضخامت گالوانیز و سطح مقطع بیشتر استفاده شود. همچنین بهتر است بدانید اگر در ساختمانی احتمال نشست وجود دارد بهترین انتخاب برای پنجره‌های می‌تواند این محصول باشد.