ساخت سبدهای بالابر فوق العاده برای جابجایی مواد

 

صنايع مختلف براي نيازها و فرآيندهاي جداگانه به انواع سبدهاي حمل و نقل مواد نياز دارند. سبدهای بالابر در طیف گسترده ای از برنامه های تولیدی محبوب هستند. ساخت سبدهای بالابر فوق العاده برای جابجایی مواد یک برنامه معمول نیاز به نگه داشتن یک قطعه یا یک کل محصول از طریق یک فرآیند آلیاژهای غیر آهنی  تخصصی قبل از اینکه کامل و آماده حمل برای آن در نظر گرفته شود ، یا فقط ساده سازی فرآیند مونتاژ برای کارآیی است.

ورق سیاه اکسین اهواز ۲۵ میل

خواه به این دلیل باشد که محتوای آن برای استفاده دستی بسیار سنگین است و یا در محیط های سوزاننده غوطه ور می شود ، بسیاری از فرآیندها به سبدهای بالابر که از قلاب بر روی سیستم نوار نقاله تقسیم می شوند ، متکی هستند. برای این فرآیندها ، تیم Marlin Steel تجربه زیادی در ایجاد سبد بالابر سفارشی ، از جمله ایجاد سبدهای فوق العاده بزرگ برای مشتریان دارد.

 

برخی از مشتریان برای نیازهای تولیدی خود به سبدهای بالابر فوق العاده بزرگی نیاز دارند ، ساخت سبدهای بالابر فوق العاده برای جابجایی مواد مانند سبدهای بزرگ ضد زنگ برای یک شرکت خودروسازی یا مشتری بزرگ هوافضا که برای پره های توربین و سایر قطعات در مقیاس بزرگ به سبدهای غوطه ور بزرگ احتیاج دارند. یکی از مشتریان اخیر مارلین استیل به سبدی احتیاج داشت که بتواند مجموعه هایی با وزن تا 300 پوند را از طریق فرایند غوطه وری در خود جای دهد. پروفیل Hss چیست

 

ایجاد یک سبد فوق العاده دست زدن به مواد بسیار شبیه فرآیند یک سبد بالابر اندازه معمولی است. اما ، روند ایجاد یک سبد بالابر فوق العاده بزرگ چگونه کار می کند؟ در اینجا یک نگاه اجمالی به روند کار وجود دارد:

 

طراحی یک سبد بالابر مقیاس بزرگ ساخت سبدهای بالابر فوق العاده برای جابجایی مواد

هنگام طراحی یک سبد بالابر فوق العاده بزرگ ، چندین فاکتور اصلی باید در نظر گرفته شود ، از جمله:

 

قطعاتی که باید شسته شوند.

فرآیند شستشو یا پایان کار (مواد شیمیایی مورد استفاده ، دما ، زمان فرآیند و غیره).

چگونه سبد بالابر بین فرآیند جابجا می شود یا با آن رفتار می شود. مش سیم فولادی ضد زنگ

شرایط نگهداری.

اندازه ، شکل و وزن قطعات در هنگام سفارشی سازی طرح سبد بالابر شما اطلاعات اساسی است. همچنین درک مشخصات فرآیند شستشو ، از جمله مواد شیمیایی ، عملکردهای مکانیکی و دما در معرض سبد و همچنین وزن مجموعه هایی که سبد در آن قرار دارد ، مهم است.

 

سبد بالابر برای استفاده از مواد یک سبد بالابر فوق العاده به احتمال زیاد اجسام را بسیار سنگین ، بسیار بزرگ یا هر دو در خود جای داده است. شرایط ذخیره سازی نیز هنگام انتخاب مواد و پوشش های سبد ، ساخت سبدهای بالابر فوق العاده برای جابجایی مواد یکپارچه در فرآیند طراحی است. یکپارچگی ساختاری فلز سبد باید بتواند محیط ذخیره سازی را به اندازه هر حمام شیمیایی که در معرض آن قرار دارد مقاومت کند. به عنوان مثال ، استفاده از فولاد ساده در یک محیط مجاور اقیانوس به یکپارچگی سبد آسیب می رساند (از آنجا که هوای شور برای یک قاب فولادی ساده خطرناک است).

 

آلیاژهای فلزی و مواد روکش استفاده شده برای یک سبد جابجایی مواد به شغل و محیطی که سبد در آن کار خواهد کرد بستگی دارد. اگر برنامه دست زدن به مواد شامل حمل و نقل فله ای باشد ، باید سبد بالابر برای ظرفیت بالا طراحی شود ، ساخت سبدهای بالابر فوق العاده برای جابجایی موادمانند استفاده از ورق های فلزی سوراخ دار یا سیم های ضخیم. اگر استفاده از سبد بالابر مخصوص نگه داشتن قطعات منفرد منفرد با ارزش بالا باشد ، در آن صورت سبد به گونه ای طراحی می شود که قطعه را نگه دارد و در هنگام جابجایی از آن در برابر خراش یا فرورفتگی سایر وسایل محافظت کند. از پوشش مواد نرم مانند PVC ضخیم معمولاً برای بالشتک کردن قطعات با ارزش استفاده می شود.

 

کاربردهای معمول تمیز کردن سبدهای بزرگ ضد زنگ سفارشی شامل موارد زیر است:

 

تمیز کردن قطعات آبی فرآیندهای تمیز کردن که شامل غوطه ور شدن قطعه ای است که باید با ماده تمیز کننده از طریق یک سبد بالابر تمیز شود. معمولاً این مواد تمیز کننده ماهیت خورنده دارند ، بنابراین سبد گالوانیزه چیست باید بتواند در برابر این محیط سوزاننده مقاومت کند.

 

بخار زدایی این فرایند شامل جوشاندن حلال های شیمیایی سوزاننده است بنابراین بخارات می توانند به قسمت مورد استفاده نفوذ کنند. سبدهای درگیر در این فرآیند باید بتوانند هم در برابر درجه حرارت بالا و هم بخارهای خورنده این فرآیند مقاومت کنند. این یک کاربرد معمول برای سبدهای بالابر است.

 

شستشوی قطعات التراسونیک. این شامل غوطه وری بخشی در محلول تمیز کننده و سپس استفاده از ارتعاشات فراصوت برای تمیز کردن قطعه است. یکپارچگی ساختاری قوی برای سبدهایی که در این فرآیند استفاده می شود لازم است.

انتخاب مواد برای سبد بالابر سفارشی

یک نکته اساسی در هنگام طراحی یک سبد سفارشی این است که آیا از سیم یا ورق فلز برای سبد استفاده کنید. در حالی که سیم فولادی معمولاً برای شستشوی کاربردها از ورق فلز بهتر است ، ساخت سبدهای بالابر فوق العاده برای جابجایی مواد این نوع ساختار یکپارچگی ساختاری بالاتری برای رسیدگی به وزن های سنگین دارد. با این حال ، بسیاری از سبدهای دست زدن به مواد ، این دو را در طراحی خود ترکیب می کنند. برای یک سبد بالابر فوق العاده ، ورق فلز ممکن است بر روی یک قاب سیم فولادی بچسبد تا یکپارچگی ساختاری آن را افزایش دهد تا بارهای بیشتری را نگه دارد.

 

رایج ترین گزینه ها برای مواد سبد عبارتند از:

 

فولاد ساده برای اهداف عمومی دست زدن به مواد استفاده می شود.

 

فولاد ضد زنگ. ویژگی این ماده با یک سطح صاف و براق و مقاومت بالاتر در برابر خوردگی قانون ها و بازرسی جوش نسبت به فولاد ساده یا آهن است. در حالی که صدها درجه مختلف از فولاد ضد زنگ وجود دارد ، این رایج ترین است ساخت سبدهای بالابر فوق العاده برای جابجایی مواد