قیمت نبشی

حتما شما هم مثل خیلی از افراد دیگه اطلاعاتی در مورد انواع مصالح ساختمانی ندارید  همراه ما باشید تا همه چیز را درمورد نبشی بدانید. نوعی پروفیل فلزی است که سطح مقطع آن به صورت دو ضلع عمود برهم می‌باشد. که به دو روش پرسی و فابریک تولید می‌شوند و نوع پرسی معمولا براساس سفارش مشتری و مناسب با نوع سازه تولید می‌شود. ولی نوع فابریک آن کاربرد بسیار زیادی مخصوصا به عنوان قطعات پیش ساخته دارد.

قیمت نبشی

انواع نبشی‌ها در شکل ظاهر چگونه هستند

از لحاظ شکل ظاهری به دو دسته بال مساوی و بال نا مساوی تقسیم می‌شوند. نوع بال مساوی همانطور که از اسمش مشخص است اندازه ضلع‌های آن مساوی است و تفاوتی با هم ندارند و علامت آن حرف L  است اگر در جدول مهندسی به عنوان مثال L300  را مشاهده کردید معنی آن این است که  محصول مورد نظر با بال مساوی با اندازه 300 میلی متر است.

کاربرد نیم رخ ساختمانی آهن رسان و استاندارد آن چیست

همانطورکه گفته شد این محصول کاربرد بسیار فراوانی در ساخت و ساز دارد. البته این کاربردها تنها برای ساختمان‌های مسکونی محدود نمی‌شود بلکه از آن در ساختن سازه‌های صنعتی نیز استفاده می‌شود. معمولا از سایز 50 تا 150 میلی متر تولید می‌شود. در سقف‌های کرومیت و پیش ساخته بسیار کاربرد دارد و برای اتصالات این مورد از نوع اتصال ساده استفاده می‌شود که عبارتند از نبشی جان، نشیمن،  اتصال نیم گرد،  اتصال گیردار، و چندین نوع دیگر.

استاندارد این محصول

قطعا هر کشوری استاندارد مربوط به خود را دارد. ایران نیز استانداردهایی برای تولید این محصول در نظر گرفته است که عبارتند از: GOST8510, GOST8240,ASTMA36, ASMES1-36, DIVEN10056  است.

تراز کردن چگونه است

تراز کردن نبشی به عملیاتی گفته می‌شود که در طی آن از همسطح و صاف بودن پروفیل بر روی کار اطمینان حاصل شود و این عملیات توسط دستگاهی به نام دوربین ترازیاب انجام می‌شود.  این کار توسط متخصصین دانش آموخته انجام می‌گردد.

نبشی کشی ساختمان چه مزایایی دارد

دیواره بیرونی ساختمان که معمولا به وسیله آجر ساخته می‌شود که بارگذاری خاصی بر روی آن قرار ندارد عملا با فاصله نسبت به استراکچر اصلی ساخته می‌شود. زمانی که دیوارها با طول بیشتر از 9 متر ساخته می‌شوند باید به وسیله نگهدارنده‌ایی ساپورت شود و از طرفی این ساپورت و حمایت باید به بخشی از استراکچرکه به فونداسیون تکیه دارد وصل گردد تا قطعا از فرو ریزی دیوار خارجی جلوگیری شود. پس این محصول از یک جهت به دیوار خارجی و از یک طرف به سازه اصلی متصل می‌شود. اجزای اصلی این عملیات، دیواره اصلی و بولت یا پیچ اتصال و نبشی آهنی هستند.

دیواره اصلی

اصولا این قسمت به بتن مسلح است. روش‌های جدید ساخت دیوارهای بتنی امکانات خوبی فراهم آورده تا دیواره‌ها با ضخامت دلخواه بتن ریزی بشوند. استفاده از تقویت کننده‌هایی مثل میلگرد می‌تواند در ساخت دیوارها نقش تقویت کننده ایی در استحکام دیوار اجرا کند و حتی میلگرد‌ها می‌توانند به عنوان بخش قابل اتصال برای این امر استفاده شود.

بولت یا پیچ اتصال

قسمت بال عمودی که در نبشی کشی ساختمان به کار می‌رود باید به یک طریقی به استراکچر اصلی وصل شود و این کار به وسیله بولت یا پیچ مخصوص صورت می‌گیرد. محل اتصال بولت باید قبلا به وسیله ورق آهنی   Base plateآماده گردد. البته گاهی از میلگرد هم استفاده می‌شود.

نبشی آهنی آهن رسان

برای انجام این عملیات در ساختمان معمولا از محصول شماره 5 میلی استفاده می‌شود دلیل این کار این است که علاوه بر استحکام مورد نیاز، کم بود و محدودیت فضا را هم باید در نظر گرفت چون هرچه این محصول با سایز کوچکتر استفاده شود استحکام مورد نظر به دست نمی‌آید و استفاده از سایز بالاتر باعث اشغال فضای بیشتر می‌شود و در نهایت بیرون زدگی از دیوار خارجی بوجود می‌آید.

در ادامه باید گفت یک سری اجزاء دیگر در اجرای نمای دیوار به کار می‌رود که عبارتند از: بلوک پشتیبان نمای بتن، سنگ نما یا آجرنما، تقویت اتصال عمودی، وصله دیواری، فوم عایق یک اینچی، عایق فضای خالی، درزگیر، لبه تیغه ای، روزنه هوا، ماده آب بندی، اتصال انبساطی، بتن آرمه استراکچر اصلی و….

طراحی نیم رخ ساختمانی چیست

موضوع طراحی مستقیما با نحوه ی بارگذاری دیوارنما ارتباط دارد که البته مدل دقیق برای نحوه ی بار وارده از طرف نمای آجری یا سنگی را نمی‌توان در نظر گرفت. اگر تمامی‌ باری که از طرف دیوارنما بر نیم رخ وارد شود باعث به وجود آمدن لنگر می‌شود و این موضوع باید از این نظر مورد بررسی قرار بگیرد که میزان لنگر وارده به بال افقی چقدر خواهد بود. با دقت و توجه بیشتر در میزان بارگذاری و لنگر وارد شده، ضخامت محصول طراحی می‌شود. ضخامت محصول به کار رفته در این قسمت از عملیات ساختمان سازی باید طوری باشد که لنگر ایجاد شده توسط وزن دیوارنما باعث تسلیم آن نشود و به همین دلیل ضخامت آن را با تلرانس بالایی طراحی می‌نمایند.

اجرای نبشی کشی نما از نظر تکیه گاه  چگونه است

در ادامه این مقاله به این نکته اشاره خواهیم کرد که استفاده از این محصول برای تکیه گاه باید چه شرایطی داشته باشید تا بتوان به خوبی از آن در این محصلو استفاده کرد. همچنان با ما همراه باشید.

قیمت نبشی

تکیه گاه تیربتنی

در بعضی از ساخت و ساز‌ها دیوار اصلی  از طریق بتن آرمه ساخته می‌شود وپس از تکمیل دیوار بتنی باید بوسیله هیلتی سوراخ کاری روی بتن انجام شود و البته باید با در نظر گرفتن رول بولت به کار رفته این سوراخ کاری‌ها  انجام شود و روشن است که اگر اندازه سوراخ کاری متناسب به رول بولت نباشد قطعا می‌تواند باعث خرابکاری و آسیب رساندن به دیوار بتنی شود.

قیمت نبشی آهن رسان 

وزن و قیمت نبشی  درکانال تلگرام آهن رسان  قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۵ قیمت نبشی آرین قیمت نبشی ۴ قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 3 قیمت نبشی 10*10 قیمت نبشی ۵ قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی ۳ قیمت نبشی 10*10 آهن رسان قیمت نبشی 4 سبک قیمت پروفیل قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 5 اصفهان  قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی 10*10 نمودار قیمت نبشی قیمت نبشی لقمه در وب سایت آهن رسان  قیمت نبشی مشهد قیمت نبشی بناب قیمت نبشی 5 اصفهان قیمت نبشی 4 سبک قیمت نبشی دست دوم قیمت نبشی گالوانیزه قیمت نبشی مشهد قیمت نبشی بناب قیمت روز نبشی و قوطی قیمت نبشی 3قیمت روز آهن در بیرجند قیمت آهن کیلویی آهن آنلاین قیمت تناژ آهن قیمت پروفیل آهن رسان قیمت آهن در مریوان قیمت اتصالات آهن قیمت مقاطع فولادی در وب سایت آهن رسان به نشانی اینترنتی www.ahanresan.ir بارگذاری شده است.

اتصال فلزی در ساختمان

در ساختمان‌هایی که دیواره اصلی با استفاده از استراکچر فلزی ساخته می‌شود، در بعضی موارد از ستون آهنی برای ساخت دیواره‌های اصلی استفاده می‌شود که در این زمان می‌توان نبشی را به این مقاطع اتصال داد. از مهمترین مزیت‌های این روش انجام سوراخ کاری راحت تر در آیتم‌های فلزی است و قطعا ریسک ایجاد سوارخ در دیوار اصلی به مراتب کمتر از ایجاد سوراخ در دیوار بتنی است.استحکام  این کار به کیفیت محصولات مورد استفاده درآن بستگی دارد پس اگر کیفیت و قیمت محصول مورد استفاده شده در سازه‌ها بالاتر باشد استحکام و دوام آن نیز بیشتر خواهد بود از این رو دقت در انتخاب محصولات با کیفیت اولین گام پیش از نصب و شروع ساخت و ساز است.