تقویت میله های فولادی با روکش: تقویت قابل اعتماد

 

تقویت میله های فولادی با روکش: تقویت قابل اعتماد

ورق سیاه ۱۲ میل فولاد مبارکه

میله های فولادی با استفاده از بتن در سازه های مهندسی عمران برای ایجاد سازه هایی از جنس بتون تقویت شده مانند ستون های تیر و صفحات است. تقویت میله های فولادی با روکش ساخت و ساز در بهترین قسمتهای قرن بیستم به میله های پیچ خورده متکی بود. اما در اوایل دهه 1990 ، بسیاری از کشورهای توسعه یافته به دلیل ماهیت پیوند غیرقابل اطمینان بودن از فولاد پیچ ​​خورده ، استفاده از فولاد تغییر شکل یافته برای آرماتور بتن را به تصویب رسانده بودند.

 

اخیراً ، کنیا در ممنوعیت استفاده از میله های پیچ خورده برای تقویت بتن در ساخت و ساز ، مانند اوگاندا دنبال شده است. این به یافته های جدید مهندسی نسبت داده شده است که باعث افزایش رزرو در خصوص خصوصیات ساختاری میله های پیچ خورده شده است که باعث می شود آنها بهترین کاندیداها برای تقویت بتن نباشند. تقویت میله های فولادی با روکش در عوض ، دقیقاً مانند بسیاری از کشورهای منطقه؛ کنیا برطرف کرده است که فقط میله های فولادی آجدار باید در کشور تولید و عرضه شود.

 

نوار فولادی دنده ای نوعی از فولاد با مقاومت بالا و تغییر شکل است که با پیچ و تاب های کنترل شده میله گرم نورد تولید می شود. این نوار دارای برش هایی در سطح آن است که به عنوان دنده شناخته می شوند از این رو نام Ribbed Steel Bar (نوار فولادی) نامیده می شود. تقویت میله های فولادی با روکش اندازه آنها متفاوت است ، از 8 میلی متر تا 40 میلی متر عرض. این میله ها دارای مشخصات خاصی هستند که باعث می شود در تقویت بتن از میله های پیچ خورده ترجیح داده شود. این خصوصیات از انعطاف پذیری آنها تا ماهیت صرفه جویی در هزینه آنها متغیر است.

 

میله های باریک با عملکرد بالا حداقل تنش عملکرد تضمین شده 420n / mm2 ، استحکام کششی 500n / mm2 و درصد طول 10٪ را دارا می باشند. بر این اساس ، 420n / mm2 به طور کلی در طراحی به عنوان مقدار مشخصه برای مقاومت به کار میلگردهای با عملکرد بالا استفاده می شود. روش های تولید میلگرد

 

صرفه جویی در هزینه

 

جدا از اینکه قادر به خنک کردن 180 درجه بدون ترک و شکستگی از هر شکلی نیستند ، خصوصیات ساختاری آنها باعث می شود که توسط فلش ​​برقی مانند جوش قوس الکتریکی و جوش لب به لب جوش داده شود. این میله ها دارای خواص اتصال بسیار خوبی نسبت به میله های پیچ خورده معمولی هستند ، از این رو قلاب های انتهایی غیر ضروری هستند. بنابراین ، استفاده از آنها هزینه تقویت را تا 30 تا 40 درصد کاهش می دهد از این رو بسیار مقرون به صرفه هستند. تقویت میله های فولادی با روکش معمولاً میلگردهای باریک از جنس استیل ناقص ساخته می شوند و باعث زنگ زدگی نمی شوند. این بسیار مهم است زیرا ، چون زنگ زدگی حجم بیشتری از فولادی که از آن تشکیل شده است را اشغال می کند ، بتن اطراف آن تحت فشار شدید قرار می گیرد و منجر به ترک خوردگی ، پوسته پوسته شدن و در نهایت خرابی ساختاری می شود.

 

علاوه بر این ، خم شدن ، رفع و کار با میله های باریک بسیار ساده است که باعث کاهش کار می شود. به علاوه آنها را می توان برای انواع عمده سازه های بتونی مسلح استفاده کرد. تقویت میله های فولادی با روکش در مقایسه با میله های پیچ خورده که بتن ممکن است لغزنده باشد و باعث ایجاد ترک شود ، سطح روبان پیوند بهتری با بتن ایجاد می کند که باعث افزایش ظرفیت تحمل کلی عضو خاص در جایی که میله استفاده شده است می شود. علاوه بر این ، میله های نوار مانند تقریبا تمام محصولات فلزی. می تواند به عنوان ضایعات بازیافت شود. آنها معمولاً با سایر محصولات فولادی ترکیب می شوند ، ذوب می شوند و برای استفاده مجدد مجدداً تشکیل می شوند. قاون ها و بازرسی جوش

 

آقای کوش ناتوانی مدیر اجرایی Apex Steel Kush Nathwani اصرار دارد که ، یک تغییر اساسی در بخش ساخت و ساز وجود خواهد داشت تا از میله های تغییر شکل برای تقویت استفاده کند. این امر به دلیل افزایش آگاهی و نیاز سازندگان به استفاده از فولاد با کیفیت برای پروژه های خود است. تقویت میله های فولادی با روکش آیا این یک پروژه زیرساختی است یا یک “سازنده خانه” همراه با ممنوعیت اخیر دفتر استانداردهای کنیا (KEBS) در ساخت و تهیه فولاد پیچ ​​خورده. وی گفت: “افزایش زیبایی ساختمانهای مرتفع که در کنیا در حال توسعه هستند نیز خود را با لزوم استفاده از فولاد مناسب در تقویت نشان داده است.”

 

Apex Steel تولید میله های تغییر شکل داده است که نوار کیفیت را در بازار آفریقای شرقی افزایش داده است. APEX TMX نام تجاری همانطور که در هر یک متر از نوار تغییر شکل مشخص شده است. مطابق با BS: 4449 – 2005 KENYAN ISO 6935 – 2 درجه 500+. ساخته شده تحت مجوز از THERMEX آلمان؛ برتری تکنولوژیکی آن تضمین می کند محصول دارای کشیدگی برتر: 12٪ – 26٪؛ از این طریق پایداری بیشتر در هنگام لرزه های لرزه ای ایجاد می شود. انواع اتصالات لوله فولادی