انواع تیرهای ساختمانی و کاربردهای آنها

تیرهای ساختمانی تکیه گاه های افقی و تحمل کننده وزن هستند که یک منطقه را پل می کنند. همراه با ستون ها و ستون ها ، که همتای عمودی تیرها هستند ، از یکپارچگی ساختاری انواع ساختمان ها پشتیبانی می کنند. در خانه ها تیرهای دیوار ، کف ، سقف ، سقف ، عرشه و گاراژ را پیدا خواهید کرد.

قیمت تیر آهن  INPدر تهران

اگر قصد انجام کارهای نوسازی در منزل خود را دارید ، با یک مهندس سازه در مورد استفاده از نوع تیرها مشورت کنید. اما چه در نهایت خودتان یک آشپزخانه جدید نصب کنید و چه یک فرد حرفه ای استخدام کنید ، آشنایی با اصول تیرآهن به شما کمک می کند تا از پس پروژه خود برآیید.انواع تیرهای ساختمانی و کاربردهای آنها

ورق A516 اکسین اهواز ۳۵

تیر آهن نوع I:

همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، این تیرآهن از نام شباهت خود به حروف بزرگ “I” گرفته است. در پروژه های بزرگ تجاری تجاری معمولاً با پرتوهای I روبرو می شوید ، اما آنها همچنین خانه ها ، به ویژه دیوارهای داخلی را قاب می کنند.

شناخت آهن قیمت انواع آن

پیمانکاران و سازندگان تیرهای I را در بالای دیوارهای پایه یا زیرزمین قرار می دهند ، جایی که سطح بالایی از خانه را پشتیبانی می کنند. آنها در گاراژها نیز محبوب هستند ، جایی که به عنوان مسیر یا ریل برای چرخ دستی های چرخدار موتوری که درهای گاراژ را باز و بسته می کنند ، هستند.

قیمت تیرآهن بناب در مشهد

تیرهای فلچ

شرکت های ساخت فولاد با بستن طول چوب و فلز به یکدیگر تیرهای موج دار ایجاد می کنند. می توانید قسمت چوبی را به ساختارهای دیگر میخ بزنید ، در حالی که قسمت فلزی مقاومت بیشتری ایجاد می کند. نتیجه سبک تر از تیرآهن استیل است اما می تواند وزن بیشتری نسبت به تیر چوبی تحمل کند. تیرهای فلیچ مخصوصاً در هنگام بازسازی شامل برداشتن دیواره باربر بسیار مفید هستند.

تیرهای جعبه ای

قیمت ورق سیاه گالوانیزه

تیرهای جعبه ای که به عنوان تیرهای جعبه ای نیز شناخته می شوند ، طولهایی از چوب یا فولاد هستند که در زاویه قائم ثابت می شوند و ظاهری شبیه جعبه توخالی بلند دارند. تیرهای جعبه ای به طور سنتی از چوب ساخته می شوند و تیرهای جعبه ای سه طرفه اغلب به سقف ها متصل می شوند تا علاوه بر پشتیبانی از جلوه بصری نیز برخوردار شوند. تیرهای جعبه ای چهار طرفه نیز موجود است.

تیرهای هیپ

ورقه‌های فولادی نرم

سقف های لگن دار دارای چهار ضلع شیب دار هستند. “ران” جایی است که بخشهای مختلف سقف بهم می پیوندند. این سقف ها به تیرهای مفصل ران یا رفتار احتیاج دارند. هر پرتوی ران از چندین جفت تیرچه کوچکتر پشتیبانی می کند که از آن خارج می شوند ، مانند شاخه های یک تنه. تیرهای چوبی سنتی هستند ، اما نسخه های فولادی رایج تر می شوند زیرا صاحبان خانه اتاق زیر شیروانی و اتاق زیر شیروانی ناتمام یا منسوخ را به فضای مدرن زندگی تبدیل می کنند.انواع تیرهای ساختمانی و کاربردهای آنها

چگونه جلوی زنگ زدگی را بگیریم

تیرهای کنسول:

بتن در مقابل فولاد

در طرح عناصر خانه مانند پنجره های خلیج ، بالکن ها ، سقف ها و سایبان ها تیرهای کانتینر پیدا خواهید کرد. از آنجا که سازه های متصل فقط از یک انتهای آنها را پشتیبانی می کند ، به نظر می رسد تیرهای کنسول از ساختمان ها بیرون زده اند. یک تیر پرتوی وزن خود را در قسمت یا در امتداد قسمت پشتیبانی نشده تیر توزیع می کند.

قیمت نبشی

تیرهای باند

تیرهای پیوندی تیرهایی هستند که درون دیوارهای سنگ تراشی مانند دیوارهای سنگی ، سفالی ، آجری یا سیمانی قرار می گیرند.

تیرچه

آیا پالادیوم به عملکرد طلایی خود ادامه می دهد بخش دوم

تیرچه ها گروهی از تیرها هستند که به طور موازی برای حمایت از سازه های افقی مانند عرشه ، کف یا سقف کار می کنند.

سربرگ ها

هدرها تیرهای تحمل کننده وزنی هستند که بر روی روزنه هایی مانند درب و پنجره ها در دیوارهای داخلی و بیرونی تحمل می شوند.

الوار

تنه درخت بریده شده منبع تیرهای چوبی ، مصالح ساختمانی سنتی برای کابین های چوبی و همچنین خانه هایی با ساختار چوبی و ساختاری به سبک پس و تیر است.

چوب مرکب ساختاری (SCL)

تولیدکنندگان با چسباندن لایه های نازک چوب یا روکش ، این محصولات چوبی مهندسی شده را ایجاد می کنند. SCL تیرهای محکم و محکمی ایجاد می کند که تاب نمی خورند و شکاف نمی خورند. انواع الوارهای کامپوزیت ساختاری شامل الوارهای رشته ای چند لایه (LSL) ، الوارهای روکش چند لایه (LVL) ، الوارهای رشته ای جهت دار (OSL) و الوارهای رشته ای موازی (PSL) هستند.

چوب روکش دار (Glulam)

تولیدکنندگان برای تولید این محصول چوبی قوی و همه کاره لایه هایی از چوب را بهم می چسبانند. گلولام جذاب بصری حتی می تواند برای تیرهای منحنی کار کند و ممکن است نگاهی اجمالی به این تیرها در سقف های طاق دار داشته باشید.

فولاد

فولاد فلزی است که از آهن و کربن ساخته می شود. این در انواع پروژه های ساختمانی بسیار قوی و محبوب است.

بتن

سازندگان و پیمانکاران از تیرهای بتونی پیش تنیده یا مسلح در قاب ، کف و سقف استفاده می کنند.

پرتو W:

اینها مانند پرتوهای I هستند و به آنها تیرهای “فلنج پهن” نیز گفته می شود. آنها دارای فلنج مستقیم هستند و بیشتر در ساخت و سازهای مسکونی استفاده می شوند.انواع تیرهای ساختمانی و کاربردهای آنها

شناخت خصوصیات و تعیین قیمت ورق

کانال ها :